چگونه مشکل فونت فارسی در فوتوشاپ را حل کنیم؟

چگونه مشکل فونت فارسی در فوتوشاپ را حل کنیم؟

به گزارش عصر پایش؛ یکی از مشکلاتی که هنگام کار کردن با فوتوشاپ بارها برایم رخ داده این است که هنگام افزودن ابزار نوشتاری T، فونتی که به عنوان فونت فارسی نمایش داده می شود کاملا گسسته و از هم جداست. خوشبختانه این مشکل راه حل دارد و می توانید به کمک این آموزش آن را حل کنید. 


برای تغییر تنظیمات به منظور بهینه سازی فونت فارسی در فوتوشاپ برنامه فوتوشاپ را باز کنید و از میان منوهایی که در بالا مشاهده می کنید، گزینه EDITE را مد نظر داشته باشید و آن را باز کنید:

فونت فارسی

مطابق آن چه که در بالا مشاهده می کنید، می توانید یا از طریق منو ها به صورت بالا اقدام کنید و گزینه Preferences و بعد General  را انتخاب کنید. اما می توانید به کمک دکمه های ترکیبی که در روبروی هر کدام نوشته شده این کار را سریع تر انجام دهید. مثلا اگر در محیط فوتوشاپ کنترل + K را بزنید می توانید به مرحله بعد وارد شوید.

فونت فارسی

در سمت چپ صفحه ای که باز می شود تصویری شبیه بالا را مشاهده می کنید که باید گزینه تایپ را در آن انتخاب کنید. به محض انتخاب این گزینه صفحه ای باز می شود که در آن باید Choose Text Engine Option را مد نظر قرار دهید و از میان گزینه هایی که شامل می شود عبارت  Middle Eastern And South Asia را انتخاب کنید.

فونت فارسی

زمانی که تغییرات را بدین صورت انجام دادید، اوکی را فشرده و دوباره به منو ها برگردید. این بار باید به سراغ منوی Type  بروید و از آنجا Language Options را کلیک کرده تا به لیست زیر منو ها برسید و از میان زیر منو ها Middle Eastern Features را انتخاب کنید.

بعد از این باید تیک را در کنار این گزینه مشاهده کنید. در صورتی که موفق به اتمام این کار شدید، یک بار برنامه فوتوشاپ را بسته و مجددا باز کنید و بعد از آن شروع به نوشتن فارسی کنید و بدون نقص این کار را پیش ببرید.

دقت کنید این تغییرات زمانی انجام می شود که پروژه های جدیدی تعریف کنید و ویرایش را از سر گیرید.

کد خبر: 1199 | 15:00، 1396-06-01 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.