آموزش HTML - بخش چهاردهم: نمایش کامل یک سایت در صفحه با المان iFrame

آموزش HTML - بخش چهاردهم: نمایش کامل یک سایت در صفحه با المان iFrame

یکی از تگ‌های جالب در اچ تی ام ال تگ آی فریم است. شما می‌توانید با کمک این تگ، یک صفحه کامل را با تمامی محتویات درون یک پنجره مشخص در صفحه خود نمایش دهید. از این تگ خصوصا در استفاده از سرویس‌هایی خارج از صفحه، همچون سرویس‌های اشتراک گذاری ویدیو استفاده می‌شود.

یکی از مهمترین قابلیت‌هایی که این تگ برای سایت‌ها همراه می‌آورد آنجاست که می‌توانید برخی سرویس‌های موجود در سایت‌های دیگر را در سایت خود مورد استفاده قرار دهید. مثلا فرض کنید ما می‌خواهیم سرویس چت آنلاین یک سایت دیگر را در بخشی از سایت خود وارد کنیم. به این کار اصطلاحا embed کردن می‌گویند. برای این کار تنها کافیست لینک صفحه سرویس مورد نظر را در آی فریم وارد کنیم. 

قانون کلی برای نوشتن ای فریم بدین گونه است.

<iframe src="URL"></iframe>

در اول این تگ, یک اتریبیوت به نام Src وجود دارد. در داخل این اتریبیوت ما لینک صفحه‌ای که قصد نمایش یا embed کردن آن را داریم, وارد می‌کنیم. 

بعد از آن دیگر نیازی به هیچ کاری نیست و تگ را می‌بندیم. بدین ترتیب صفحه یا سرویس مورد نظر شما در صفحه جدید به نمایش در خواهد آمد. 

بهتر است برای کنترل بهتر روی این المان, از اتریبیوت استایل برای آن استفاده کنید و طول و عرض آن را به دلخواه تعیین کنید. برای این کار بعد از اتریبیوت src, از اتریبیوت style استفاده می‌کنیم. 

<iframe  src="آدرس سایت مقصد"  style=""></iframe>

حالا در اتریبیوت استایل, طول وعرض مورد نظر را وارد می‌‎کنیم.برای مثال ما طول و عرض ۱۰۰ پیکسل را برای صفحه‌ی مورد نظرمان برگزیده‌ایم.

iframe  src="آدرس سایت مقصد"  style=" width: 100px;  height: 100px;"></iframe>

منبع : زومیت

کد خبر: 181 | 12:00، 1395-04-18 نسخه چاپی ارسال به