چند راه برای افزایش عمر باتری گوشی

چند راه برای افزایش عمر باتری گوشی

به گزارش عصر پایش به نقل از تک‌ادوایزر، چند راه ساده و آسان وجود دارد که با بهره گیری از آنها می‌توانید شارژ خود را برای مدت زمان بیشتری نگه دارید و نگران تمام شدن شارژ خود در یک مدت کوتاه نباشید. نکته اول آن است که روشنایی صفحه نمایش خود را کم کنید یا اینکه از روشنایی خودکار استفاده نمایید. چون در گوشی‌های هوشمندی که نمایشگر بزرگ دارند، همین بزرگی می‌تواند دشمن باتری تلقی شود.
 
دومین نکته، خاموش کردن بلوتوث است. در هدست‌ها یا اسپیکرهایی که با استفاده از بلوتوث به گوشی شما متصل می‌شوند، می‌توانند شارژ باتری را تا مرز تمام شدن پیش ببرند. سعی کنید در مواقعی که از این دستگاه‌ها استفاده نمی‌کنید، حتما بلوتوث را غیرفعال نمایید. با این کار می‌توانید، یک تا چند ساعت به شارژ باتری خود اضافه نمایید.
 چند راه برای افزایش عمر باتری گوشی

نکته بعدی خاموش کردن وای‌فای است. در ساعاتی که در منزل یا محل کار هستید و می‌توانید به جای استفاده از اینترنت‌های 3G یا 4G، از اتصال وای‌فای استفاده کنید، وای‌فای خود را روشن نمایید ولی در موردی که این سیستم کاربردی ندارد، آن را خاموش نمایید زیرا می‌تواند بخش زیادی از شارژ را به خود اختصاص دهد.
 
GPS یکی از دشمنان اصلی شارژ باتری است و پیدا کردن موقعیت می‌تواند مشکل‌ساز باشد و شارژ باتری را تمام کند. حتی الامکان این سیستم را جز در موارد ضروری خاموش کنید.

نکته آخر آن است که سعی کنید وقتی کاری با اپلیکیشن‌ها ندارید، حتما از انها خارج شوید زیرا بودن آنها می‌توانید یکی از علل اصلی از بین رفتن شارژ باتری باشد.

این چند روش می‌تواند باعث شود که گوشی شما باتری کمتری مصرف کند و عمر بیشتری داشته باشد.

کد خبر: 2369 | 11:15، 1396-10-24 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.