چگونه زبان را در گوگل تغییر دهیم؟

چگونه زبان را در گوگل تغییر دهیم؟

به گزارش عصر پایش به نقل از آی تی رسان؛ مطمئنا تغییر زبان در گوگل کروم ساده است اما این تغییر زبان در سایر خدمات گوگل از جمله یوتیوب، گوگل درایو، گوگل کیپ و … مشاهده نخواهد شد. اگر شما حساب کاربری خود را، زمانی که در خارج از کشور به سر می‌برید باز کنید، احتمالا شوکه خواهید شد؛ مخصوصا اگر در یک کشور غیرانگلیسی زبان باشید، ژاپن، چین، یونان و دیگر کشور‌هایی که حتی شکل حروف و کلمات زبان آنها نیز ناآشناست.

در اینجاست که شما دچار سردرگمی ناخوشایندی خواهید شد. در این وضعیت دو راه حل دارید، راه حل اول اینکه چند سال از عمر خود را صرف کنید و غرق در یادگیری این زبان جدید شوید یا با ما در این آموزش همراه باشید تا در کمتر از پنج دقیقه به شما نحوه تغییر زبان در تمامی قسمت‌های گوگل را یاد دهیم.

برای تغییر زبان در گوگل کافیست گام به گام همراه ما این مراحل را انجام دهید و زبان دلخواه خود را انتخاب کنید.

    ابتدا به آدرس myaccount.google.com بروید.
    اطلاعات حساب گوگل خود را وارد کنید و بر روی دکمه Sign In کلیک نمایید.
    در صفحه اصلی حساب خود بر روی گزینه Account Preferences کلیک کنید.
    در منوی سمت چپ، پایین بروید تا به گزینه Language and Input Tools برسید، بر روی آن کلیک نمایید.
    کلمه Language را انتخاب کنید.
    اولین گزینه زبان پیش فرض شماست. برای تغییر آن بر روی آیکن مداد در روبرویش کلیک کنید تا دیگر گزینه‌های زبان را ببینید. سپس زبان دلخواه خود را از لیست زبان‌ها، با کلیک بر روی آن انتخاب کنید.
    در مرحله بعد شما می‌توانید دیگر زبان‌هایی که با آن آشنایی دارید برگزینید تا گوگل اگر به مطالبی با زبان‌های انتخابی دیگر شما روبرو شد، آن را به زبان پیش فرض ترجمه نکند.
    برای انتخاب زبان‌های دیگر کافیست بر روی عبارت Add Another Language کلیک نمایید.

بعد از اتمام انتخاب‌های شما، باید تمامی خدمات گوگل به زبان پیش فرضی که انتخاب کرده‌اید تغییر پیدا کند. ممکن است برای اینکه تغییرات را ملاحظه کنید لازم باشد یکبار از اکانت خارج و دوباره وارد شوید تا تغییرات اعمال شود.

کد خبر: 2395 | 09:00، 1396-10-30 نسخه چاپی ارسال به