تبدیل کامپیوتر به سوییچ اترنت

تبدیل کامپیوتر به سوییچ اترنت

به گزارش عصر پایش به نقل از گویا آی تی، ابتدا باید تعریف کاملا دقیقی از سوئیچ ارائه دهیم. سوئیچ ابزار کنترلی است که امکان برقراری ارتباط بهینه را میان ابزارهای شبکه میسر می کند. سوئیچ ها اطلاعات را بین ابزارهای متصل شده به اشتراک گذاشته و ضمنا مدیریت تخصیص منابع میان آنها را هم انجام می دهند.

استفاده از کامپیوتر به عنوان یک سوئیچ، موجب ایجاد یک اتصال موازی (پارالل) می شود. به خاطر داشته باشید که ارتباط شبکه در حالت عادی، تا مدخل گذرگاه (Bus Entry) با استفاده از یک مدل معماری سریال انجام می شود. ایجاد یک اتصال موازی سرعت شبکه را به طرز قابل توجهی کاهش خواهد داد. این امر پروسه سوئیچ کردن را بسیار کند کرده و کار درستی نیست. ضمنا با این کار شاهد افزایش مصرف انرژی هم خواهید بود.

اگر نیازمند یک سوئیچ هستید بهترین راهکار، تهیه یکی از مدل های موجود در بازار است. در حال حاضر با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی، بر حسب بودجه ای که در اختیار دارید، می توانید نمونه های ساده و پیشرفته ای را خریداری نمایید. در مقایسه با استفاده از کامپیوتر به عنوان یک سوئیچ اترنت، بر حسب نیاز می توان سوئیچی با پورت های متعدد تهیه نمود.

روی هم رفته می توان گفت پاسخ به سوالی که در اول مطلب مطرح کردیم مثبت است اما این کار تا حدودی پیچیده بوده و ضمنا معایب متعددی مثل کاهش سرعت، افزایش مصرف برق و استفاده از کارت های مختلف با راه اندازهای متفاوت دارد.

کد خبر: 2551 | 11:00، 1396-11-14 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.