کاربرد واقعیت مجازی در سازمان‌ها

کاربرد واقعیت مجازی در سازمان‌ها

به گزارش عصر پایش از شماران سیستم صنعت واقعیت مجازی در سال 2017 با رشدی مثبت همراه بود، ولی به خاطر هزینه‌های بالای سخت‌افزاری و نرم افزاری مترتب بر آن، در زمینه سازمانی توجه چندان زیادی به این نوع واقعیت نمی‌شود.

مطابق برآوردها، هزینه کلی نصب سیستم‌های مخصوص واقعیت مجازی از 2000 دلار هم بیشتر است. در مقابل، اگر کسب و کارهای نوپای واقعیت مجازی بتوانند فایده، کاربرد و مقرون به صرفه بودن خود را برای مشتریان اثبات کنند، شاید بتوانند نظر سرمایه‌گذاران را جلب کنند.
 
InsiteVR، یک پلتفرم واقعیت مجازی برای معماران است. مدیر ارشد عملیات این پلتفرم، بر این باور است که بیانگذاران کسب و کار مورد بحث برای آنکه بتوانند محصول خود را به بازار عرضه کنند باید صادق باشند و بتوانند پلتفرم خود را با نیازهای کاربران وفق دهند.
 
کاربرد این فناوری به این ترتیب است که به عنوان ابزاری آموزشی در بسیاری از ورزش‌ها مانند گلف، اسکی، بدنسازی و دوچرخه‌سواری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این ابزار، عملکرد و فاکتورهای گوناگون بدن ورزشکاران را اندازه گرفته و آن را تحلیل می‌کند. ورزشکاران و مربیان با این گزارش‌ها به بهبود عملکرد ورزشی کمک می‌کنند.
 
واقعیت مجازی، یک دنیای واقعی یا تخیلی را شبیه‌سازی می‌کند. این محیط می‌تواند منظره‌ها و صداهای زنده و پویا ایجاد کرده و حتی مزه، بو و حس لامسه را شبیه‌سازی نماید.

شبیه‌سازی یک ماموریت دریایی، در واقع چیزی بیش از یک تجربه شگفت‌انگیز است. با این فناوری می‌توان به داوطلبان پیوستن به نیروی دریایی نشان داد که در آینده چه چیزی در انتظار آنها است.
همچنین این سیستم به کلیه متقاضیان کار در مشاغل مختلف کمک می‌کند که بتوانند قبل از استخدام، شرایط و محیط کار را به صورت مجازی درک کنند.

کد خبر: 2582 | 09:45، 1396-11-16 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.