حفظ حریم خصوصی در رسانه های اجتماعی

حفظ حریم خصوصی در رسانه های اجتماعی

به گزارش عصر پایش به نقل از ایتنا، سایت ها و رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرم و لینکدین سایتهای شگفت انگیزی هستند که به شما امکان ملاقات، تعامل و به اش راک گذاری اطلاعات با مردم سراسر جهان را میدهند. با این حال، همراه با تمام این امکانات خطراتی . هم هست، نه فقط برای شما، بلکه برای خانواده، دوستان و کارفرمای شما.

سایتها و رسانههای اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرم و لینکدین سایتهای شگفت انگیزی هستند که به شما امکان ملاقات، تعامل و به اشتراک گذاری اطلاعات با مردم سراسر جهان را میدهند.

کاریار ارقام در این خبرنامه توضیح میدهد چه خطراتی وجود دارد و چگونه از این سایتها ایمن و بدون خطر استفاده کنیم.

حفظ حریم خصوصی
یک نگرانی “ مشترک در مورد رسانه های اجتماعی حفظ اطلاعات شخصی است. خطرات بالقوه عبارتند از:
 •تأثیر بر آینده شما:
برخی از سازمانها سایت های رسانه های اجتماعی را به عنوان بخشی از بررسی پیشینه افراد استفاده می‌کنند.
عکس ها یا نوشته های شرم آور و یا مجرمانه، مهم نیست چقدر قدیمی، می تواند مانع استخدام و یا ارتقاء شما شود. علاه بر این، بسیاری از دانشگاه ها بررسی های مشابه برای پذیرش دانشجوهای جدید انجام میدهند. گزینه های تنظیم حریم خصوصی ممکن است شما را در این موارد محافظت نکند چون این سازمانها می توانند از شما بخواهد که صفحه آنها را لایک کنید و یا به صفحات آنها بپیوندید و یا ممکن است نوشته یا عکسی از شما در چندین سایت بایگانی شده باشد.

• حملات علیه شما:
هکرهای سایبری می توانند پست های شما را تجزیه و تحلیل کرده و با استفاده از آنها به اطلاعات شما یا سازمانتان دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته اید را برای حدس زدن پاسخ به «سوالات رمزی » و تغییر رمزعبور آنلاین شما ستفاده کنند، یا ایمیل های هدفمند که برای هک کردن شما تنظیم شده (spearfishing) استفاده کنند، یا با کسی در سازمان شما تماس بگیرند و تظاهر کنند که شما هستند. علاه بر این، این حملات می‌تواند به دنیای فیزیکی نیز کشانده شود مانند شناسایی محل کار یا زندگی.

 •آسیب ناخواسته به کارفرما:
هکرها و یا رقبا می‌توانند هر گونه اطلاعات حساسی که شما در مورد کارفرما منتشر می‌کنید را بر علیه کارفرمای شما استفاده کنند. علاه بر این، به طور بالقوه نوشته و گفته های شما می‌تواند باعث آسیب به شهرت سازمان شما شود. حتما سیاست های سازمان خود را قبل از ارسال هر چیزی در مورد کار خود مطالعه کنید، علاوه بر این برخی از پست های رسانه های اجتماعی ممکن است نظارت شود.

کد خبر: 2628 | 12:15، 1397-01-05 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.