آیا می‌توانیم از سیم‌کارت‌ TD-LTE روی گوشی‌های موبایل استفاده کنیم؟

آیا می‌توانیم از سیم‌کارت‌ TD-LTE روی گوشی‌های موبایل استفاده کنیم؟

با رواج اینترنت TD-LTE حالا شاهد مطرح شدن سوال‌های زیادی از سوی کاربران هستیم. 

برای استفاده از این نوع اینترنت نیاز به سیم‌کارت است. سیم‌کارتی همانند سیم‌کارت‌هایی که برای مکالمه و اینترنت موبایل استفاده می‌شود.

اپراتورها به کاربران متقاضی و خریدار اینترنت و مودم TD-LTE یک سیم‌کارت TD-LTE می‌دهند ولی آیا این سیم‌کارت روی گوشی‌های تلفن همراه هم قابل استفاده است؟ می‌توان با سیم‌کارت‌های TD-LTE تماس گرفت یا اینترنت روی موبایل استفاده کرد؟

فقط دیتا

به طور کلی، سرویس TDD برای دیتا است و امکان ارسال پیامک یا تماس صوتی ندارد. سیم‌کارت TD-LTE که اپراتورها به کاربران می‌دهند فقط برای استفاده از اینترنت است و سرویس دیگری روی آن فعال نشده یا قابل استفاده نیست.

بنابراین؛ با یک سیم‌کارت TD-LTE نمی‌توانید مکالمه یا پیامک داشته باشید. هر سیم‌کارت TD-LTE یک شماره اختصاصی مانند شماره موبایل دارد ولی برای تماس صوتی و استفاده از خدمات موبایل مانند سیم‌کارت‌های معمولی یا ۴G نیست.

td lte sim card

فقط مودم

ویژگی دیگر سیم‌کارت‌های TD-LTE در ایران؛ استفاده از آن‌ها روی مودم‌های TD-LTE است. اگرچه، برخی اسمارت‌فون‌های موجود در بازار از فرکانس‌های TDD هم پشتیبانی می‌کنند ولی سیم‌کارت‌های TD-LTE فقط با مودم‌هایی که از طرف خود این اپراتورها عرضه شده؛ کار می‌کنند و نمی‌توانند حتی با مودم‌های ۴G یا TD-LTE دیگر شرکت‌ها کار کنند.

در بازار، مودم‌هایی مانند هواوی B۶۱۲ (ایرانسل Tf-i۶۰) یافت می‌شوند که هم از سیم‌کارت ۴G و هم سیم‌کارت TD-LTE پشتیبانی کنند ولی سیم‌کارتی که ۴G و TD-LTE باشد؛ در بازار ایران عرضه نمی‌شود.

تمام صحبت بالا در یک جمله این می‌شود که امکان استفاده از سیم‌کارت‌های TD-LTE روی اسمارت‌فون‌ها وجود ندارد.

منبع: شبکه چی

کد خبر: 2820 | 16:15، 1398-09-10 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.