چگونه در اینستاگرام پیام‌هایی برای دوستانمان بفرستیم که بعد از دیده شدن پاک شوند؟

چگونه در اینستاگرام پیام‌هایی برای دوستانمان بفرستیم که بعد از دیده شدن پاک شوند؟

به گزارش عصرپایش به نقل از یک پزشک، اینستاگرام در به‌روزرسانی‌های اخیر، ویژگی‌هایی اضافه کرده است که هنوز بسیاری از کاربران با آن آشنا نیستند و یادآوری آنها، هم از جهت راهنمایی استفاده از آنها و هم از نظر امنیتی ضروری است:

یکی از ویژگی خوبی که اینستاگرام اضافه کرده است، امکان فرستادن پیام‌های مستقیم یک‌بار مصرف یا خودتخریب‌شونده است. اسم‌اش را هر چیزی که بگذارید، منظور این است که شما الان می‌توانید پیام‌های مستقیمی که به کاربران بفرستید که بعد از یک بار دیده شدن، کلا حذف بشوند. این پیام‌ها می‌توانند به صورت عکس، ویدئو با متن باشند.

برای فرستادن یک پیام مستقیم یک بار مصرف، باید تقریبا شبیه همان حالتی که می‌خواهید یک story ایجاد کنید، عمل کنید. یعنی

  • در گوشه سمت چپ و بالا روی + تپ کنید.
  • یا روی دوربین سمت چپ و بالا تپ کنید.
  • یا وقتی در قسمت پیام‌های مستقیم خود هستید، در گوشه چپ و بالا روی دوربین کلیک کنید.

حالا عکسی یا ویدئویی بگیرید و اگر خواستید متنی روی آن بنویسید یا اشکالی روی آن ترسیم کنید. منتها در مرحله بعد به جای اضافه کردن عکس به داستان خودتان your story از لیست دوستان خود، شخص مورد نظر را انتخاب کنید.

این طوری دوست شما، وقتی به بخش دریافت پیام‌های مستقیم خود می‌رود، در بخش بالای پیام‌ها، می‌بینید که شما برایش یک پیام مستقیم یک‌بار مصرف فرستاده‌اید.

حالا جالب است که این عکس، ویدئو، متن و اشکال، کلا فقط و فقط یک بار توسط او می‌توانند دیده شوند.

بعد از مشاهده پیام شما، دوست شما می‌تواند به آن جواب بدهد.

شما هم بعد از دریافت به صورت مشابهی تنها یک بار پاسخ او را می‌توانید ببینید و بعد هم می‌توانید پاسخ دهید و به همین ترتیب می‌توانید به گفتگوی متقابل ادامه بدهید.

اما مطلبی که اخیرا درست درک نشده، قضیه اسکرین‌شات گرفتن کاربران از اینستاگرام است. خیلی‌ها دوست دارند از عکس‌هایی که برایشان جالب است، اسکرین شات بگیرند، تا این عکس‌ها را گم نکنند و بعدا بتوانند مرور کنند.

اما توجه داشته باشید، اگر شما در حال دیدن پیام مستقیم یک‌بارمصرف یک بار مصرف دوستتان باشید و اسکرین شاتی بگیرید، اینستاگرام به او نشان خواهد داد که شما چنین کاری کرده‌اید.

و چنین چیزی، ممکن است اعتماد دوستتان را به شما کلا از بین ببرد. پس بهتر است در قسمت پیام‌های مستقیم، اسکرین‌شاتی نگیرید.

instagram

 

 

البته پرواضح است که اگر پیام مستقیم یک بار مصرفی برای کسی فرستادید و اینستاگرام به شما هشدار نداد که از روی پیام مستقیم یک بار مصرف شما اسکرین شات گرفته شده است، باز هم نمی‌توانید مطمئن باشید که پیام شما توسط مخاطب ذخیره نشده است. چون به گمانم در اندروید، راه‌هایی برای اسکرین‌شات گرفتن وجود داشته باشد که سیستم هشدار اینستاگرام را دور بزنند و تازه چه می‌شود اگر به صورت سنتی از روی صفحه نمایش با یک گوشی یا دوربین عکس بگیرد.

پس بهتر است پیامی برای دوستتان نفرستید که احتمالا وقتی عمومی نمایش داده شود، شما را خجالت‌زده کند.

نکته بعدی این است که این مورد تنها در مورد پیام‌های مستقیم یک بار مصرف، فعال است و شما طبق معمول گذشته، اگر از روی عکس‌های عادی کاربران، اسکرین‌شات بگیرید، آنها هشداری دریافت نمی‌کنند. در قسمت استوری هم قضیه به همین ترتیب است.

کد خبر: 604 | 16:00، 1395-09-09 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.