آموزش حذف کش تلگرام و آزادسازی چشم‌گیر فضای گوشی

 آموزش حذف کش تلگرام و آزادسازی چشم‌گیر فضای گوشی

 وقتی عکس، فیلم، صدا یا گیف در تلگرام شما بارگذاری میشه و شما اون رو مشاهده می کنید به معنای این هست که اون فایل از سرورهای تلگرام در حافظه ی گوشی شما دانلود شده و به همین دلیله که بدون نیاز به دانلود مجدد یا حتی برقرار بودن ارتباط اینترنت می تونید وارد تلگرام شید و اون هارو تماشا کنید. این فایل ها در گذر زمان حجم قابل توجهی از گوشیتون رو پر میکنن درحالی که بیش از نود درصدشون رو فقط گذری نگاه کردین و نیازی به بودنشون در گوشی ندارید. 

خوشبختانه تلگرام خیلی وقته که تنظیماتی رو برای حذف این موارد در نظر گرفته که با توجه به مشکلات کاربران معلومه که هنور خیلی ها راه حلش رو بلد نیستند.

برای حل این مشکل کافیه به تنظیمات تلگرام مراجعه کنید و طبق عکس بالا 3 مرحله ی گفته شده رو انجام بدید تا کش حذف و فضای گوشی خالی بشه. در بخش 2 جلوی عنوان Cache میزان حجمی که کش تلگرام از شما اشغال کرده نمایش داده میشه . اگر به جای میزان رقم اشغالی، عنوان Calculating رو مشاهده کردید یعنی نیاز هست که چند دقیقه برای محاسبه ی میزان کش منتظر بمونید.

با انجام این کار هیچ کدوم از مطالب، عکس ها و ... که در چت ها و کانال های تلگرامی دریافت کردین حذف نمیشن و همچنان سرجاشون هستند تنها تفاوت اینه که این فایل ها از حافظه ی گوشی پاک میشن و برای اجرا یا تماشای مجدد اون ها در تلگرام نیاز به مراجعه مجدد به اون پیام و دوباره دانلود کردنشون خواهید داشت. 
(  مگر اینکه از قبل و جداگانه چت یا پیام مورد نظر رو پاک کرده باشین و برای دانلود مجدد بهش دسترسی ‌نداشته باشید که در این صورت باید اگر پوشه کش تلگرام که تمام عکس ها و ویدیوها توش هست رو در دسترس دارین بهش برید و فایل های مورد نظرتون رو ازش کپی کنید)

 تذکر: دوستان اگر فایل هایی دارید که از داخل تلگرام مرتبا از اون استفاده میکنید یا اگر پوشه ای دارید که تمام عکس ها و ویدیوهاتون در اون ذخیره شده و بین اونا فایل های مهمی دارین باید قبل از حذف کش، سیوشون کنید یا کپیشون کنید تا به صورت جداگانه در گوشی ذخیره شوند و همراه کش حذف نشند

نکته: در بخش 3 همونطور که قابل مشاهده هست فایل ها تفکیک شدند و جلوی هرکدوم هم حجمشون نوشته شده. بنا بر نیاز یا صلاح خودتون میتونید هرکدوم رو که مایل به حذف نبودید غیرفعالش کنید تا مثلا اگر مثل Voice ها حجم خاصی رو اشغال نکرده بودند حذفشون نکنید.
 

telegram
کد خبر: 677 | 13:30، 1395-10-12 نسخه چاپی ارسال به