تحریم ایران از سوی WHMCS در آستانه اجرای برجام

تحریم ایران از سوی WHMCS در آستانه اجرای برجام

در حالیکه وبسایت های شرکت های بزرگ نظیر مایکروسافت و یاهو و اوراکل و غیره درهای خود را به روز کاربران ایرانی باز کرده اند، WHMCS که به جرات می توان گفت 99.99 درصد هاستینگ های ایران از آن استفاده می کنند ایران را تحریم کرده است!! اینکه مدیران این شرکت از جملاتی که ابراز کرده اند چه منظور و مقصودی دارند ما نیز نمی دانیم. اما تمامی قشر متخصص و فعال در زمینه Hosting کشور میدانند که با این تصمیم WHMCS چه روزهایی انتظار آنها را می کشد. گرچه شرکت فراسو سامانه پاسارگاد که WHMCS.ir را مدیریت می کند اعلام کرده است که برای کاربرانی که لایسنس ماهانه دارند مشکلی به وجود نخواهد آمد و کاربران ایرانی بارها و بارها ثابت کرده اند که از پس اینگونه حرکات غیرقابل پیش بینی برخواهند آمد اما این متخصصان این حوزه هیچگاه این اقدام شرکت آمریکایی را در آستانه اجرای برجام فراموش نخواهند کرد.

WHMCS تا 22 ژانویه به کاربران خود مهلت داده است که راه حلی برای خود انتخاب کنند. متن و ترجمه اطلاعیه ارسالی توسط whmcs به شرح زیر است:

Thank you for being a WHMCS customer. As you know، many countries prohibit businesses from engaging in commercial transactions with Iran. Because of WHMCS» operations in the United States، we believe we may be subject to U. S. export restrictions on Iran. To ensure strict compliance with U. S. laws، I regret to inform you that your WHMCS license will be terminated on January ۲۲nd، ۲۰۱۶. WHMCS understands that this creates a hardship for you. Unfortunately، we do not believe that U. S. law provides us with an alternative. To help you understand our position، below are a couple of links to information about U. S. export controls. Please refer to the «what is an «export «» paragraph in: http: //corpgov. law. harvard. edu/۲۰۱۲/۱۱/۱۷/u-s-export-laws-and-related-trade-sanctions/ https: //en. wikipedia. org/wiki/U. S. _sanctions_against_Iran#American_sanctions_against_third_parties We would be happy to answer any questions you have، and thank you for your business. The WHMCS Team www. whmcs. com

از اینکه مشتری WHMCS هستید تشکر می‌کنیم. همانطور که می‌دانید بیشتر کشور‌ها تجارت با ایران را ممنوع کرده‌اند. به دلیل اینکه حضور مرکز عملیات WHMCS در ایالات متحده، ما معتقدیم که احتمالاً در معرض تحریم‌های صادراتی به ایران قرار خواهیم گرفت. برای تضمین هماهنگی نزدیک با قوانین آمریکا، متأسفانه باید بگوییم که مجوز WHMCS شما در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۶ باطل خواهد شد. WHMCS می‌داند که شما دچار مشکل خواهید شد. متأسفانه می‌دانیم که آمریکا جایگزین شما را برای ما فراهم نخواهد کرد. برای این موضقعیت ما را درک کنید در ادامه لینک‌هایی درباره محدودیت‌های صادراتی آمریکا برای شما ارائه کرده‌ایم. لطفاً به قسمت» صادرات چیست «مراجعه کنید.

متن اعلامیه شرکت فراسو سامانه پاسارگاد نیز به شرح زیر است:

در راستای سیاست جدید شرکت WHMCS و تحریم ایران توسط این شرکت و سوالات متعدد مشترکین شایان ذکر است که در حال حاضر برای لایسنس هایی که مشترکین از ما تهیه کرده اند (لایسنس های ماهانه) هیچ جای نگرانی نمی باشد و همچنین علی رغم این موضوع شرکت فراسو سامانه پاسارگاد راه کارهایی برای مقابله و مذاکره این سیاست جدید WHMCS در نظر گرفته است که به زودی به اطلاع مشترکین خواهد رسید. همچنین به احتمال زیاد لایسنس های همیشگی خریداری شده مشترکین که کشور آنها بر روی ایران تنظیم شده بود است  تا اطلاع ثانویه توسط شرکت WHMCS معلق می شود و تنها لایسنس هایی که در پنل اصلی شرکت فراسو سامانه پاسارگاد فعال می باشند به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

 

لازم به ذکر است که سامانه مشتریان شرکت عصر پایش بدون هیچ خللی به کار خود ادامه خواهد داد و ما هر اقدامی که لازم باشد در راستای حفظ کیفیت خدمات خود پی خواهیم گرفت.

کد خبر: 85 | 15:15، 1394-10-28 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.