عکس هایتان را با هوش مصنوعی گوگل ویرایش کنید

عکس هایتان را با هوش مصنوعی گوگل ویرایش کنید

به گزارش عصر پایش؛ گوگل با ارتقای فناوری هوش مصنوعی خود برای حل این مشکل دست به کار شده تا عکس های طبیعت را بتوان به طور حرفه ای و بدون دخالت انسان ویرایش کرد.

سیستم هوش مصنوعی این شرکت که قابلیت خودآموزی نیز دارد با دریافت تصاویر پاناورامای سرویس Street View آنها را مانند یک عکاس و ویرایشگر حرفه ای انسانی ویرایش می کند و نتایج این ویرایش ها بسیار چشمگیر و دلنواز بوده اند.

گوگل تعدادی از این عکس ها را که بسیار متنوع هستند، در معرض دید عموم قرار داده است و از تعدادی عکاس حرفه ای نیز خواسته تا به کیفیت آنها نمره بدهند. حدود ۴۰ درصد از عکس هایی که توسط هوش مصنوعی ویرایش شده اند کاملا حرفه ای یا نیمه حرفه ای درجه بندی شده اند.

یکی از توانمندی های این سیستم هوش مصنوعی این است که می تواند در هر بخش از تصویر تغییرات و تنظیماتی در حد مطلوب و بر مبنای شرایط عکس اعمال کند و لذا تغییر شدت نور یا رنگ ها در هر بخش از عکس به طور مستقل از سایر نقاط عکس صورت می گیرد و تنها یک دستور کلی برای ارتقای تنظیمات کل عکس اعمال نمی شود. این فناوری هوش مصنوعی از انبوهی از فیلترها بر روی هر بخش از عکس نیز استفاده می کند.

انتظار می رود گوگل این فناوری را به زودی به خدمات گوگل فوتو یا برنامه موبایلی ویرایش عکس Snapseed خود اضافه کند. برای مشاهده تعدادی از این عکس ها می توانید به نشانی https://google.github.io/creatism/ مراجعه کنید.

کد خبر: 932 | 19:45، 1396-04-26 نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.